Bizi Arayın: +90 212 541 0924

Askı Aparatları

Askı aparatları asma tavanlar taşyünü, alçıpan, metal tavan ürünlerinde, ihracatında lider firma

Askı aparatları ya da askı çubuğu adıyla adlandırılan ürünlerimiz, alçıpan asma tavanlar, taşyünü asma tavanlar, metal asma tavanlar, petek asma tavanlar gibi; tavana asılma işlemi yapılan asma tavan sistemlerinde taşıma ve askı görevi görürler.

Asma Tavan Askı Aparatları Hakkında Bilgi

Asma tavan normal tavan yüzeyine birleştirilmeden önce zemin oluşturması için askı aparatları kullanılmaktadır. Bunları tavana monte edilmesi dübeller yardımı ile yapılarak sağlam bir tutucu alt yapı oluşturulmaktadır. Bunun üzerine montelenen askı aparatları delikli profillerim tutarak asma tavan malzemeleri yerleştirme işlemine geçişini sağlamaktadır. Askı aparatlarının alt kısımlarından alçıpan malzemeleri sağlam bir şekilde tutturularak askı aparatları yardımı ile tavanın bütünlüğü kaplama malzemesi ile sağlanmaktadır.

Asma Tavanlardan Tercih Edilen Yöntemler

Asma tavan yapımında kullanılan malzemelerin kalitesi ve uygun şekilde kullanımları tavanın ömrünü belirleyen faktörlerdir. Asma tavanların yapım aşamasında kullanılan asma tavan malzemeleri türleri ve levha çeşitleri asma tavanların çeşidini adını belirleyen malzeme gurubu olmaktadır. Askı aparatları dışarıdan bakıldığında görülmeyecek şekilde monte edilmesi; kullanılan tavan kaplama malzemesinin tam anlamı ile tavan akustiğini oluşturmasında en önemli rolü oynamaktadır. En kullanışlı ve yapım aşamasında kolaylık sağlayan asma tavan tür alçıpan asma tavan türüdür. Görsel güzellik sergilemesi açısından dekoratif asma tavan oluşumlarında en çok tercih edilen yöntemdir.

Asma Tavan Alçıpan Ürünleri Nelerdir?

Asma tavan oluşturulurken öncelikle dekoratif bir görsellik sağlaması hedeflenmektedir. Bunu yanında sağlam yapılı bir sistem oluşturmak hedeflenmektedir. Bunları yaparken öncelikle kullanılacak ürün grubunun kaliteli malzemelerden üretilmiş olması gerekir. Renk bakımından uzun süre değişime uğramayacak ve su ile temasında hemen etkilenmeyecek özellikleri taşıyor olması gerekir. En önemlisi de aksesuar olarak kullanılan;

 • Agraf malzemeleri
 • Asma tavan tutturmada kullanılan çapa klipsi
 • Paslanmaz özellikteki çelik asma tavan dübeli.
 • Diğer askı aparatlarını duvara sabitlemeye yarayan dübel çeşitleri
 • Çelik özelliğine sahip kolay paslanmaz sunta vidaları
 • Alçıpan malzemeleri sabitlemek için kullanılan tek delikli askı lamaları
 • Alçıpan levhaları sabitleme amacı ile kullanılan çift delikli askı lamaları
 • Asma tavan ürünleri olarak kullanılan taşyünü tavan malzemesi tutturmaya yarayan kancalar
 • Askı tavan ürünlerini sabitleyen yuvarlak askı telleri
 • Asma tavan ürünlerini sağlam bir şekilde bütünlük oluşturmasını sağlayan profil çeşitleri
 • Asma tavan profillerini birleştirmeye ve köşelikleri oluşturan ekleme parçaları

En kaliteli malzemeden üretilen türlerden seçilmektedir. Montajları yapılan asma tavan türleri içinde en çok kullanılan alçıpan asma tavan türü hem kurulumu hem de kullanımı açısından kolaylıkları beraberinde getirmektedir.

Asma tavan askı malzemeleri fiyatları için telefondan yahut mail göndererek iletişim kurabilirsiniz.

Ülke

14+

İhracat Yapılan Ülke Sayısı

Ürün Satışı

985.621+

Yıllık Satılan Ürün Adeti

Ürün Adeti

408+

Üretilen Farklı Ürün Sayısı

Çalışan

45+

Toplam Çalışan Sayısı