Pul Başlı Vida 5,0×45 mm

Sipariş Kodu Ürün Türü Paket Miktarı
2701 Sarı 200 Adet x 30
2702 Sarı 500 Adet x 12
2703 Sarı 5000 Adet x 1
2704 Beyaz 200 Adet x 30
2705 Beyaz 500 Adet x 12
2706 Beyaz 5000 Adet x 1

Pul başlı dübel vidası fiyatı ve özellikleri açısından üstün performanslı olup alçıpan levhalar için; asma tavan montajında kullanılan pul başlı vida 5×45 mm boyutunda olup beyaz ve sarı renktedir.

Pul başlı dübel vidası ya da vidaları; asma tavan montajlarında kullanılan vidalama ve birleştirme elemanları asma tavan görselliğinde, dayanıklılık süresi bakımından en önemli rolü oynayan elemanlar olmaktadır. Özellikle vidalama işlemlerinde kullanılan pul başlı vida ayrıca pul kullanımına gerek kalmadan; tavan parçalarını birleştirme ve montaj işlemlerinde en önemli görevi üstlenmektedir. Tavana zemin oluşturma açısından montelenen profil veya ağaç elemanlarına birleştirme işleminde baş kısımlarının genişliği tutunma alanını daha verimli hale gitmektedir.

Dekoratif asma tavan montajlarında kullanılan asma tavan vidası gizli bölümlerde veya görünen kısımlarda; öncelikle sağlamlığı hedeflerken sonrasında görsellik açısından destek sağlayıcı olmalıdır. Bunun için tasarlanan asma tavan vidaları baş kısımları geniş yapılı ve asma tavan rengine uyum sağlayacak nitelikte elemanlar olarak üretilmektedir.

Asma Tavan Sağlamlaştıran Pul Başlı Vida 5,0×45 mm

Asma tavanların güvenli bir şekilde uzun süre kullanımını sağlamak amacı ile öncelikle birleştirme elemanlarının bu konuda güven vermesi gerekir. Bunun içinde açılacak deliklere en uygun tarzda dübel vidası kullanılarak düşey konumda ortaya çıkacak baskılara dayanımı sağlam yapılı olmalıdır. Üretilen ve kullanıma hazır hale getirilen pul başlı vida türleri ve fiyatı asma tavan montajlarında tavanın bütünlüğünden kaynaklanacak ağırlık hesaplanarak imalatı yapılmaktadır.

Asma tavan parçaları tavan yüzeyinde bir bütünlük oluşturması ve sağlam bir yapı oluşturması için üretim aşamasında tüm detaylar düşünülmektedir. Kullanılan dübel ve diğer birleştirme elemanları diş yapılarından baş yapılarına kadar tüm detayları; gerekli tüm kontrolleri yapıldıktan sonra tavan montaj aşamasına geçilmektedir. Bu sayede asma tavan sağlamlaştıran elemanlar kullanılacak noktada en yüksek performansı sağlamaktadır.

Dekoratif Asma Tavan Birleştirme Elemanları

Asma tavan montaj ve birleştirme işlemlerinde en çok dikkat edilmesi gereken konu birleşim noktalarının zaman içinde salınım ve gevşeme yapmamasıdır. Bu özellik çoğunlukla dekoratif asma tavan montajı sonrası karşılaşılan bir durum olmasından dolayı geçmiş tecrübelerden yola çıkılarak; özellikle dekoratif asma tavan birleştirme elamanları olarak pul başlı dübel vidası kullanımı yaygınlaşmaktadır.

Bu tür işlemlerde vidaların baş kısmının önemi tavan montaj aşamasının ortalarına doğru daha gözle görülür farklılıklar ortaya çıkmaktadır. Eğer vidalama işlemlerinde uygun tasarımda üretilmeyen vidalar kullanılırsa, asma tavanda sarkmalar ve parçalar arasında açıklıklar belirgin bir şekilde ortaya çıkmaktadır. Fakat en uygun tarzda üretilen geniş baş kısmına sahip pul başlı vida tarzları kullanıldığında; asma tavan parçaları tavan zeminine daha sıkı tutunma sağlamaktadır.

Değerlendirmeler

Henüz değerlendirme yapılmadı.

“Pul Başlı Vida 5,0×45 mm” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir