Bizi Arayın: +90 212 541 0924

Asma Tavan Aksesuarları

Asma tavan, metal, alçıpan, inşaat, yapı dekorasyon sektöründe asma tavan aksesuarları üretimini, satışını ve ihracatını yaparak faaliyetine başlamıştır.

Asma tavan, mevcut betonarme, çelik konstrüksiyon veya ahşap tavan iskeleti altında mekanik ve elektrik imalatlara montaj boşluğu sağlayan sisteme verilen ortak isimdir. Burada kullanılan malzemelere de asma tavan aksesuarları denir.

Mevcut tavandan sarkıtılan metal çubuklara yatay profiller asılarak oluşturulan bu sistem alçıpan ya da dekoratif paneller ile sonlandırılır. Böylece asma tavan kurulan yerlerde ciddi alan tasarrufu yapılır.

Asma Tavan Nedir? Asma Tavanlar Ne İşe Yarar?

Elektrik ve mekanik imalatlarda montaj boşluğu sağlayan, ahşap ve çelik ve konstrüksiyon tavan iskeleti olan betonarme yapılara asma tavan denilmektedir. Bu sistem içerisinde tavandan sarkan metal çubuklar bulunuyor. Yatay profillere asılarak elde edilen sistem dekoratif ve alçıpan panellerle elde edilmektedir. Bu sistem ile çok ciddi alan tasarrufları yapılıyor. Genel olarak dekoratif bir görünüm sağlamaktadır. Isı ve ses yalıtımı sağlamak amacı ile yapılan bu sistem taşıyıcı olmaktadır. Taş yünü ve metal gibi kaplamalardan oluşan bu yapı tavanda hoş durmayan görüntüyü önlemek amacı ile tercih edilmektedir.

Estetik Bir Görünüm

Hem ülkemizde, hem de dünyada oldukça yaygın olan bu uygulama asma tavan aksesuarları ile elde edilmektedir. Kamu hizmet binaları, hastaneler, mağazalar, bürolarda ve halka açık yerlerde estetik bir uygulama olarak kullanılıyor. Özellikle gıda ve sağlık sektöründe hizmet veren sektörlerinde uymak zorunda olduğu hijyen şartları gereğince bu uygulamalar pratiklik sağlamaktadır. Güvenli kullanımları ile de tercih edilen bu kullanımlar elektronik, ilaç, fiberotik ve sağlık sistemlerinde de tercih edilmektedir.

Darbelere Karşı Dayanıklı

Koridorlarda kullanılan bu sistemler darbelere karşı da oldukça dayanıklıdır. Neme karşı da oldukça dayanıklı olan bu uygulamalar rutubet gibi durumlar içinde oldukça idealdir. Kullanım amaçları değişebilir, bu durumlarda asma tavan fiyatları da farklılaşacaktır. Bu sistemler sayesinde elektrik tesisatına ve servis borularına ulaşım sağlanabilir. Bu da yangın algılayıcı, klima, ısıtma, havalandırma gibi servis elemanlarına daha pratik bir şekilde ulaşım sağlamaktadır. Oldukça uygun olan bu çalışmalar kolay ve hızlı bir şekilde kurulmaktadır. Temizlenmesi de oldukça pratik bir şekilde yapılmaktadır. Bu uygulamalar aydınlatma için de oldukça ideal seçenekler sunar. Bu nedenle enerji tasarrufunda kritik rol oynarlar. Sesi yutan bu tavanlar gürültüyü de azaltmaktadır.

Çalışma Verimini Artırır

Akustik gürültünün azaltılmasını sağlayan bu uygulamalar çalışma verimliliğini de artırmaktadır. Yüksek ses yutma özelliğine sahip asma tavan modelleri belirlenen kriterlere uygun olarak odalarda ses yalıtımı sağlar. Bu da rahatsız edici durumlardan kurtulmak için oldukça ideal olmaktadır. Oldukça etkili kullanımları ile bireysel ve kurumsal alanlarda kullanılabilen bu uygulamalar, avantajlı sonuçları ile de tercih edilmektedir.

Ülke

14+

İhracat Yapılan Ülke Sayısı

Ürün Satışı

985.621+

Yıllık Satılan Ürün Adeti

Ürün Adeti

408+

Üretilen Farklı Ürün Sayısı

Çalışan

45+

Toplam Çalışan Sayısı