Bizi Arayın: +90 212 541 0924

Revizyon Kapağı Nedir?

Revizyon kapağı, çerçeveli bir menteşeli kapı veya bir kişinin arkasında bir boşluğa erişmesi gereken çıkarılabilir bir plakadır. Bitmiş duvar veya tavanın bir parçasını oluşturur, ancak yetkili kullanıcıların arkasındaki boşluğa erişmesine izin verir.

Revizyon Kapağı ne için kullanılır?

Arkasındaki boşluğa erişim sağlarlar ve gerekli erişim noktasını sağlarken, çevrelerinde temiz ve düzgün bir bitiş sağlar. Çoğu durumda boşluğa erişim sınırlandırılmalıdır, bu nedenle genellikle çeşitli kilit seçenekleri mevcuttur.

Revizyon Kapağı
Asma Tavan Revizyon Kapağı

Normalde nereye kurulur ve kullanılır?

Revizyon kapakları çeşitli yerlere monte edilebilir, ancak genellikle duvar veya tavanın arkasında veya üstünde boru tesisatı, kablolama veya drenaj gibi bir tür hizmetlerin olduğu ve bu hizmetlere erişimin gerekli olduğu yerlerde bulunurlar.

Revizyon kapağı ne tür malzemelerden üretilmiştir?

Bunların çoğu çinko çelik veya paslanmaz çelik gibi metal levhalardan imal edilir ve daha sonra genellikle RAL beyazı bir yüzeyle kaplanır. Plastik panellere ve ayrıca gizli panellere de büyük bir talep vardır. Gizli bir revizyon kapağı genellikle çinko çelikten imal edilir, ancak bir duvar gibi süzülmesini sağlamak için bir alçıpan kapısı ve boncuklu bir çerçeve ile üretilir.

Bir panelin tipik boyutu nedir?

Asma tavan panelinin boyutu, arkasındaki boşluğa ne tür bir erişimin gerekli olduğuna bağlıdır. Çoğu durumda erişim, denetim veya bakım amaçlıdır. Bu nedenle yeterli erişim sağlamak için tipik boyutlar 300x300mm, 450x450mm ve 600x600mm’dir. Bu boyutlar, çalışanların görevlerini yerine getirmeleri için yeterli erişim sağlar.

Revizyon kapaklarının panellere montajı kolay mıdır?

Temel becerilere sahip kişiler için kolayca takılabilirler ve sağlanan panel türüyle ilgili montaj talimatları ile birlikte gelirler. Bazı şirketler, bağlantı parçalarının nasıl tamamlanacağını gösteren videolara sahiptir.

Bununla birlikte, hatırlanması gereken ana noktalar çerçevenin kare olması gerektiğidir ve boncuklu çerçeveli bir alçı panel kapı kullanılması durumunda, boncuklu çerçeveden sadece sabitleme çerçevesinin içinden sabitleme yapılmamalıdır.

Asma Tavan Revizyon Kapağı harici olarak kullanılabilir mi?

Üreticilerin çoğunluğunun, bir erişim panelinin genel olarak duşa ve suya dayanıklı olmamasına dayanarak, harici kullanım için bir erişim paneli kullanmamalarını önerdiğini göreceksiniz.

Piyasada neden bu kadar çok çeşit erişim paneli var?

Oldukça basit çünkü çok farklı türde duvarlar, tavanlar ve erişim gereksinimleri var. Bir son kullanıcı panelinin duvarla aynı yüzeye sahip olmasını isteyebilir ve bu yüzden boncuklu bir çerçeveye sahip bir alçıpan kapı tipine ihtiyaç duyabilir. Veya inşaat yönetmelikleri bir alanın bir yangın içerdiğini ve 2 saat boyunca yayılmasını engelleyebileceğini ve böylece 120 dakikalık yangına dayanıklı bir erişim panelinin gerekli olabileceğini belirleyebilir.

Tavan paneli ve çatı paneli arasındaki fark nedir?

Bir tavan paneli ve bir çatı paneli arasındaki fark, bir çatı panelinin, standart olarak monte edilmiş ilgili yalıtım ile üretilmesidir. Tavan panelleri yangına dayanıklıdır ve sipariş üzerine yalıtılmıştır. Bu, sipariş vermeden önce tedarikçi ile görüşülmelidir.

Tüm erişim panelleri dikdörtgen mi, kare mi?

Hepsi değil, ancak piyasadaki erişim panellerinin çoğu dikdörtgen veya karedir; çünkü bu, oluşturulması en kolay ve en tipik açıklıktır.

Çoğu erişim paneli üreticisi de dairesel paneller sunacak.

Bazen müşterinin özel tasarımına müdahale kapağı üretebilecek uzman bir üretici bulacaksınız.

Bununla birlikte, gereksinimlerinizi onlarla görüşün, ısmarlama paneller genellikle uygun bulunmazlarsa iade edilemezler.

Yukarıdaki tavsiyelerin, günümüzde mevcut pek çok erişim kapısı türüyle ilgili sorularınızı veya endişelerinizi yanıtladığını umarız. Ancak daha fazla yardıma ihtiyacınız olursa firmamızdan yardım istemek için tereddüt etmeyiniz.

Ülke

14+

İhracat Yapılan Ülke Sayısı

Ürün Satışı

985.621+

Yıllık Satılan Ürün Adeti

Ürün Adeti

408+

Üretilen Farklı Ürün Sayısı

Çalışan

45+

Toplam Çalışan Sayısı