Bizi Arayın: +90 212 541 0924

Alçıpan Malzemeleri

Alçıpan malzemeleri, asma tavan profil aksesuarları üretimi, malzeme satışı, ürün ihracatı, malzemelerin ve ürünleri detayları, fiyatı, fiyatları nelerdir?

Alçıpan profil aksesuarları, asma tavanlarda kullanılan alçıpan malzemeleri ya da ürünleridir.

Firmamız alçıpan profil aksesuarları üretimini, satışını ve ihracatını yaparak faaliyetine başlamıştır. Asma tavanlarda yer alan ürünler, alçıpan malzemeleri, parçaları, detayları, ürünleri, fiyatı, fiyatları

İnşaat Sektörü Alçıpan Profili Malzemeleri

Alçıpan, inşaat sektörünün temel unsurlarından biridir. Hemen hemen her mekanda kullanılabilen, iç ya da dış mekan fark etmeden, bizlere kullanım alanı özgürlüğü sağlayan bir malzemedir.

Dayanıklı bir malzeme olmasının yanı sıra, dekoratif olarak da mekanlarımıza renk katmaktadır. Dilerseniz alçıpan levhalarla, mekanınıza farklı bir soluk getirebilir, dilerseniz binanızın yalıtımı için arzu ettiğiniz seviyeye ulaşabilirsiniz. İnşaat sektörünün vazgeçilmez malzemelerinden biri olan alçıpandan söz edildiğinde, alçıpan profil aksesuarlarından da bahsetmek gerekir.

Bir mekanı gezerken, genel görüntüye bakılır, özellikle de inşaat sektöründen uzak biriyseniz, detaylardan ziyade yapısal görünüm daha çok ilginizi çeker. Bu nedenle de, inşaat yapılırken veya sonradan restore edilirken, kullanılan malzemeleri, tasarımdaki ince detayları fark etmezsiniz. Oysa her şey ayrıntı da gizlidir.

Mekanın ses ve ısı yalıtımından tutun da, yangına dayanıklılığına kadar. Boş duvarlara bakarsınız bakmasına ama o duvar siz görene kadar hangi aşamalardan geçmiştir acaba bilmezsiniz! Veya yeniden projelendirilerek tasarladığınız asma tavan ya da dekoratif duvar noktalarınız nasıl bu hale gelmiştir? İşte bunların hepsinin sırrı, kullanılan kaliteli alçıpan levhalarının sihirli aksesuarlarında saklıdır. Alçıpan profil aksesuarları tüm güzelliklerin ve kaliteli işlerinden ortaya çıkmasını sağlayan görünmez kahramanlardır.

Alçıpan Malzemeleri Nelerdir?

  • Agraflar
  • Asma tavan çapa klipsi
  • Çelik asma tavan dübeli
  • Dübel ve sunta vidaları
  • Tek delikli ve çift delikli askı laması
  • Kanca ve yuvarlak askı telleri
  • Profiller için Ekleme parçası

Alçıpan profil aksesuarlarından en önemli olanından söz etmek gerekirse, agraflar işin içine girer. Agraflı duvar giydirme olarak adlandırılan alçıpan duvarlar, alçıpan levhaların agraf malzemelerle birlikte duvara monte edilmesi sonucunda gerçekleştirilen işlemdir. Üstelik sıva ile uygulanmaya çalışılan duvar düzenlemesine kıyasla, son derece hızlı ve temiz bir işçiliğe sahiptir. Agraflar duvara monte edilmeden önce, yerleri belirlenir ve sabitlenecek yerler ortaya çıkmış olur. Bundan sonraki aşamalarda işin içine diğer alçıpan profil aksesuarları olan dübeller ve pullu vidalar girer. Agraflar sabitlendikten sonra kenarları profillerin yerleşeceği biçimde kıvrılır. Ve son olarak da alçıpan duvar profilleri agrafın üstüne yerleştirilir. Hastane, okul, ofis, avm gibi aklınıza gelebilecek her türlü konutta bu sistem ile duvar tamamlama mümkündür.

İsteğe bağlı olarak, dilenirse agraflar sabitlendikten sonra, alçıpan profil ile agraf arasına, ses ve ısı yalıtımı sağlanabilmesi için taş yünü, cam yünü ya da strafor malzemeleri yerleştirilebilir.

Ülke

14+

İhracat Yapılan Ülke Sayısı

Ürün Satışı

985.621+

Yıllık Satılan Ürün Adeti

Ürün Adeti

408+

Üretilen Farklı Ürün Sayısı

Çalışan

45+

Toplam Çalışan Sayısı