Bizi Arayın: +90 212 541 0924

Gürültü Denetimi

Firmamız gürültü denetimi sektöründe, iş yerleri dükkanlar asma tavanlarında gürültüyü önleyici malzemeler, ürünler, satışını ve ihracatını yaparak faaliyetine başlamıştır.

Gürültü denetimi malzemeleri tüm yapılarda inşaatlarda özellikle dükkanların iş yerlerinin asma tavanlarında gürültüyü önleyen bir faktör ya da ürün olarak ön plana çıkar.

Özellikle iş yerlerinde yoğun oranda ses bulunabilmektedir. Bu sesin dışarı çıkması durumunda ciddi bir gürültü kirliliği oluşabilmektedir. Bunu önlemek adına gürültü denetimi gerekmektedir. Binalarda ses yalıtımı ve gürültü denetimi sesin içeride kalmasını sağlayan bir sisteme dayanmaktadır. Son teknoloji ile birlikte ses hangi boyutta olursa olsun sadece daire sınırlarında kalabilmektedir. Bu durum için çok sayıda gürültü önleyici ürünler bulunmaktadır. Bu ürünlerden en çok tercih edileni ise iş yerlerinin asma tavanlarında kullanılan izograf malzemesidir.

izoagraf Gürültü Denetimi

Gürültü Önleyici Ürünlerin Avantajları

Gürültünün zararları en aza indirilerek insan sağlığına olumsuz etkileri önlenmektedir. Ayrıca ciddi gürültü gerektiren herhangi bir iş ortamındaki sesin diğer ev ve iş yerlerine taşması kolaylıkla önlendiği için; rahat bir çalışma ortamı sağlanmaktadır. Böylece konforlu ve rahat bir ortamda yaşamanın huzuru hissedilir. Bazı ürünler bina içinde ve binalar arasında titreşimi önlemek adına işlem görmektedir. Ancak yeterli olmamaktadır. Ses yalıtımı hususunda en doğru ve kesin sonuç sesin aralardan geçişini önlemektir. Bu da çeşitli döşeme ve süngerlerle sağlanmakta olan izolasyon sistemidir.

Gürültü Önleyici Ürünler ve Özellikleri

Binalarda gürültü önleyici malzemeler kategorisinde genellikle asma tavanlarda kullanılan ve akustik ses yalıtımı sağlayan pervaneler bulunmaktadır. Bu pervaneler sesin içeriden dışarı taşmasını önlemek adına sesi dağıtarak ortama yayılmasını sağlıyor. Bu ürünlere izograf adı verilmektedir. Ürünün tavan ve duvarlarda meydana gelen titreşimleri önleme görevi bulunmaktadır. Katlar arası titreşim de önlenerek üst katlarda gürültü kirliliği olma olasılığı ortadan kaldırılmaktadır. Kimi iş yerlerinde hatta apartman dairelerinde ise yanmaz akustik süngerler kullanılmaktadır. Bu süngerler duvarlara döşenerek en ufak açıklıkları bile kapatmakta ve sesin ortamdan dışarı taşmasını önlemektedir. Bu süngerler yanmaz özellik taşımaktadırlar. Bir diğer yalıtım ürünü ise özellikle toplantı salonlarında ve sinema salonlarında kullanılmakta olan ve dekoratif şıklık da sağlayan akustik panellerdir. Sağlam ve dayanıklıdırlar. İç yüzeyleri cam tüyü ile kaplıdır. Bu sebeple sesin asla dışarı çıkmasına izin vermezler. Ses yalıtımının zorunlu olduğu durumlarda kullanılmakta olan gürültü önleyici malzemeler kategorisinde binlerce çeşit ürün bulunmaktadır. Bu çeşitler arasından ortamın özelliğine göre tercih yapılmakta ve kullanılmaktadır.

Ülke

14+

İhracat Yapılan Ülke Sayısı

Ürün Satışı

985.621+

Yıllık Satılan Ürün Adeti

Ürün Adeti

408+

Üretilen Farklı Ürün Sayısı

Çalışan

45+

Toplam Çalışan Sayısı