Müdahale kapağı, asma tavan alçıpan revizyon müdahale kapağının üretimi, ihracatı, ölçüleri, fiyatları

Günümüzde müdahale kapağı (revizyon kapağı) kullanılan yapılarda hem estetik bütünlük hem de pratik çözüm yollarıyla sektörün vazgeçilmezi olmuştur.

İnşaat Sektörü Müdahale Kapağı

Proaks asma tavan kapağı, İstanbul'da ki fabrikamızda üretilen ergonomik teknoloji sistemleriyle inşaat sektöründe hizmet vermektedir.

Çağımızda teknolojinin gelişimiyle üretilen her şey, bir tasarım harikasına dönüştü. Ve bu yeniliklerin inşaat sektörüne de yansımış olması, basit ya da önemsiz gibi gözüken yapı malzemelerini dahi cezbedici hale getirdi. Müdahale kapakları da bunun en güzel örneklerinden biri.

Revizyon kapağı nedir? Ne için kullanılır? Konu hakkında bir fikre sahip değilseniz ama yine de müdahale kapağına ihtiyacınız varsa doğru adrestesiniz.

Revizyon kapağı olarak da adlandırılan alçıpan kapağı; adından da anlaşıldığı gibi müdahale edilmesi gereken elektrik kablo ana bağlantı noktasında ya da vanaların bulunduğu bölgelere konulan bir aparattır.

Revizyon Metal Kapağı
Yeni Ürün Metal Revizyon Alçıpan Kapağı

Eskiden müdahale kapakları, neredeyse tek tip yapılır ve amaç yalnızca olması gerektiği gibi bölgeyi kapatmak olduğundan çok da üzerinde düşünülmezdi. Oysa günümüzde inşaat sektörünün en önemli malzemeleri, müdahale kapakları gibi küçük yapı malzemeleridir. Çünkü artık, projelerde her bir nokta dikkatlice ele alınmakta ve estetik anlayış dekorasyona yansıtılmaktadır. Bu nedenle müdahale kapakları ile kapatılacak olan bölgeler, yeni nesil revizyon kapakları ile mekanın bütünlüğünden ayrılmazlar. Hatta küçük bir dokunuşla açılabilen müdahale kapakları boyanabildiği gibi, üzerine seramik ya da başka bir malzeme uygulaması da yapılabilir.

Revizyon Kapak Özellikleri

  • Sviçli menteşeli olduğu için kolayca açılıp kapanabilir.
  • Paslanma gibi durumlarla karşı karşıya kalmaz.
  • Tesisat sistemlerine kolay erişim sağladığı gibi, üst düzey güvenlik de sunmuş olur.
  • Mekanların çeşitli bölgelerinde kolaylıkla kullanılabilirler.
  • Mekanlara estetik ve dekoratif çözümler getirir.

Müdahale kapakları, iç kapak ve dış kapak olmak üzere iki alüminyum çerçeve şeklinde üretilmektedirler. İç kapak kullanılacak mekana göre, dekorasyon alternatifi oluşturmaktadır. İstenirse arzuya göre akustik panel, alçı plaka, kare petek veya mdf özellikleri ile tasarlanarak size özel üretilebilir.

Revizyon müdahale kapağı isteğe göre birden fazla şekilde ve fonksiyonda üretilebilmektedir. Duvarlarda, asma tavanlarda kullanılan müdahale kapakları ile büyük kolaylık sağlanmaktadır. Ayrıca tesisatta yaşanabilecek olumsuz bir durum olması halinde hızlı bir biçimde müdahale edilmesini sağlayarak riskleri en aza indirmektedir. Switchli dokumatik, üstten oturmalı ve alttan oturtmalı modelleri bulunmaktadır. Ayrıca yangına dayanıklı revizyon kapağı, neme dayanıklı alçıpan kapağı, petek asma tavan kapağı gibi çeşitleri de mevcuttur. En önemli avantajları ise düşük maliyetli olan revizyon müdahale kapaklarının aynı zamanda dekoratif bir görünüm kazandırmasıdır.

Bir de alçıpan müdahale kapağı olarak bahsedilen müdahale kapakları vardır ki, bunlar; alçıpan üzerine kolaylıkla monte edilebilmektedirler. Alçıpandan revizyon kapağı ölçüsünde bir bölüm kesilir ve kapak buradan geçirilerek alçıpana oturtulur ve vidalanır. Buradaki en önemli konu, montaj esnasında arka taraftaki profillerin zarar görmemesidir.

Malzemelerimizden revizyon kapağı, içinde bulunduğumuz yüzyıl gelişen teknolojisi ile kalite ve farklılıkların daha da göz önünde olduğu; yılların, ayların, günlerin kısacası zamanın yarışı içerisinde olduğumuz devri ihtiva etmektedir.

Üretkenliğin ve çözümlerin çok daha fazla önem kazanması; sürekli olarak daha iyisinin ve dikkat çeken detayların belirleyici olması hayatın her alanını etkilediği gibi inşaat sektörünü de etkilemektedir. Günümüzde revizyon kapağı tam bu noktada yapılar için hızlı ve ekonomik çözümler sunmaktadır.

İnşaat Malzemeleri Alçıpan Kapak

İnşaat sektöründe kullanıldığı mekanlarda kontrol panelleri, su vanaları, doğalgaz vanaları, elektrik kontrol panelleri, havalandırma panelleri gibi hayati önem taşıyan birleşenleri gizlemek ve estetik olarak da mekanlarda görüntü bütünlüğünü sağlamak amacıyla kullanılacak mekana ve detaya göre üretilmektedir.

Genellikle iki alüminyum çerçeveden oluşan kapaklarımız iç ve dış çerçeve olarak üretilip tüm modellerimizde iç kapak, dış kapaktan tamamen ayrılabilmektedir. İç kapak yine kullanılacak mekanlara göre alçı plaka, alüminyum, kare petek, mdf, akustik panel, çift alçı plaka özellikleriyle birleştirilerek üretilebilmektedir.

Dokunmatik Asma Tavan Kapakları Sökülebilir

Proaks asma tavan kapağı sökülebilir swichli (dokunmatik) menteşe sistemine sahip olup iç kapağın düşmesini engelleyen ergonomik tel sistemine sahiptir. Kapaklarımız üstten oturtmalı ve sıfır kontrüksiyon olarak proje detaylarına göre üretilip “sıfır kontrüksiyon” olan modelimiz; kendine özgü hareket edebilen sabitleme sistemine sahiptir. Proaks Müdahale Kapakları, Avrupa standartlarını belirleyen CE belgesi ile üretilmekte olup bulunduğumuz bölgedeki en yüksek kalite belgesine sahiptir.

Mekanlardaki detaya göre özel ölçü olarak üretilip hızlı temin ve koşulsuz müşteri memnuniyeti ilişkisiyle; bugün Türkiye’nin önde gelen projelerinde çözümler sunmaya devam etmektedir.

Müdahale Kapağı Ölçüleri Özellikleri

  • Asma Tavan kapağı 170 x 170 mm'den itibaren özel ölçü imalatı yapılabilmektedir.
  • Tüm ürünlerimizin alüminyum aksamı Ral 9010 elektrostatik toz boyalıdır.
  • Tüm ürünlerimiz dokunmatik kilitleme sistemine haiz olup, dış kasadan tamamen bağımsız olarak ayrılabilen özel menteşeli iç kapak sistemine sahiptir.

Türkiye'de Müdahale Kapağının Satışını Yaptığımız İller Listesi

Adana, Adıyaman, Afyon, Ağrı, Aksaray, Amasya, Ankara, Antalya, Ardahan, Artvin, Aydın, Balıkesir, Bartın, Batman, Bayburt, Bilecik, Bingöl, Bitlis, Bolu, Burdur, Bursa, Çanakkale, Çankırı, Çorum, Denizli, Diyarbakır, Düzce, Edirne, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Hakkâri, Hatay, Iğdır, Isparta, İçel, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Karabük, Karaman, Kars, Kastamonu, Kayseri, Kırıkkale, Kırklareli, Kırşehir, Kilis, Kocaeli, Konya, Kütahya, Malatya, Manisa, Mardin, Muğla, Muş, Nevşehir, Niğde, Ordu, Osmaniye, Rize, Sakarya, Samsun, Siirt, Sinop, Sivas, Şanlıurfa, Şırnak, Tekirdağ, Tokat, Trabzon, Tunceli, Uşak, Van, Yalova, Yozgat, Zonguldak

Asma tavanda kullanılan müdahale kapağı fiyatları için iletişim bölümünden bizimle haftaiçi ve haftasonu cumartesi günleri iletişime geçebilirsiniz.