Bizi Arayın: +90 212 541 0924

Alçıpan Profili

Firmamız alçıpan profili, detay fuga profilleri, asma tavan, alçıpan ürünleri, taşyünü sektörlerinde satışını ihracatını üretimini yaparak faaliyetine başlamıştır.

Alçıpan profili, alçıpan, asma tavan, taşyünü uygulamalarında; köşe birleşimlerinde, iki farklı parçanın birleşimlerinde, çatlamaları önlemek için kullanılır. Birinci nedeni; Fuga yapmak, ikinci sebebi; dekoratif görüntü almaktır.

Alçıpan levhalarda köşelerin düzgün bir şekilde bitmesini, müşterilerin istediği şekilde kaliteli bir görünüme kavuşmasını, gizli ışık bandı işlemlerinde fuga profili, asma tavan ve taşyünü uygulamalarında net bir çözüme kavuşmasını sağlar.

İnşaat Sektörü Fuga Detay Profilleri

İnşaat sektörü, değişen her şey de olduğu gibi, yıllar içinde kendini geliştirdi. Böylece tasarım harikası yapılar ortaya çıkmaya başladı. Yalnızca yapılar değil, binaların iç kısımları da çeşitli yapı malzemelerinden ötürü daha estetik hale ulaştı. Ülkemizde, konutların iç kısımlarında ayrıcalıklar yaratmayı sağlayan en önemli değişiklik şüphesiz ki alçıpanın keşfiyle yaşandı. Ve alçıpan detay profilleri sayesinde oluşturulan tasarımların birleşme yerlerindeki çatlamaların önüne geçildi.

Alçıpan dendiğinde akla ilk gelen evlerin tavanlardır aslında! İlk kullanılmaya başlandığı yıllarda, evini boyatacak olan hemen hemen herkes, alçıpanla tanışma fırsatı yakaladı. O zamanlar için yeni bir trend olan alçıpan tavanlar, alçıpan detay profilleri ile tavanda köşeden köşeye birleşmekle kalmaz, bir de avizenin asıldığı tavanın tam orta noktasında rölyef desenlerle evlerdeki yerini alırdı. Daha sonraları yeni binaların projelendirilmesinde de çokça alçıpan kullanıldığı görülmektedir.

İki yüzü karton kaplı, ortası alçı ve özel boyutlarda üretilen, yüzeyi pürüzsüz plakalara verilmiş olan alçıpan isimli bu malzeme, elbette yalnızca tavan dekorasyonunda kullanılmak üzere üretilmemiştir.

Binalardaki esas ve en önemli kullanım amacı, yeni bir oda yaratmak ya da mekanı duvarla ayırmaya çalışmak veya asma tavan yaratmaktır. Ayrıca unutulmamalıdır ki alçıpan levha, yangına ve suya dayanıklılığı ile bir deprem anında esneyebilen yapısıyla, hasarı en aza indirmesiyle, oluşturduğu ses ve ısı yalıtımıyla da kullanım avantajları sağlamaktadır. Tabii tüm bu bahsedilen unsurların doğru gerçekleşebilmesi için detay profiline ihtiyaç vardır.

Alçıpan Profili Nerede, Nerelerde Kullanılır?

  • İç ve dış cephelerde
  • Bölme duvar kesişim noktalarında
  • Farklı tavan kesitlerinde
  • Tavanla duvar birleşim noktalarında
  • Gizli ışık bandı kullanılan detaylarda
  • Fuga yapmada

Detay profilinin alçıpan levhalar üzerindeki önemi büyüktür. Hiç kimse uygulattığı mekandaki alçıpan çalışmanın bir kaç zaman sonra kenarlarda çatlamalar olduğunu görmek istemez. İşte bu nedenle alçıpan projeleri uygulanırken detay profilleri kullanılmaktadır. İki farklı parçanın birleşim yerinde, tavanla duvar birleşim noktalarında, gizli ışık bandı kullanılan bölümler gibi daha birçok işlemde detay profiline ihtiyaç duyulur.

Fuga profilini kullanım açısından değerlendirildiğinde, yalnızca alçıpan levhalar üzerinde uygulama yapılırken kaliteli ve dekoratif görüntü sağlamaktan ibaret olmadığı da görülür. Çünkü bir diğer önemli kullanım alanı da fuga yapmaktır.

Alçıpan profilleri, dayanıklı ve işlenebilen bir dolgu malzemesidir. Ve genellikle mantolama işlemlerinde kullanılır. Hem estetik bir görünüm hem de mantolama sırasında ek yapmaya gerek duyulmadan, dekoratif sıva ve boya yapılabilmesini sağlamasından ötürüdür. Bu uygulamalar esnasında da detay profilleri yapıştırılarak işlemin doğru uygulanması sağlanır.

Detay Fuga profili hangi sebeple kullanılır?

Dekorasyon uygulamalar için örnek vermek gerekirse; tavanla duvarın birleştiği yerde, asma tavan ile bölme duvarın kesiştiği noktada, binaların dış cephelerinde, iki farklı tavan işleminin yapıldığı kesitte yani hem iç cephe de hem de dış cephe de alçıpan uygulamaları sebebiyle kullanılır.

Alçıpan profilleri ürünlerinin ölçüleri ve fiyatı hakkında detaylı bilgi için tarafımızla irtibata geçmenizi öneriyoruz.

Ülke

14+

İhracat Yapılan Ülke Sayısı

Ürün Satışı

985.621+

Yıllık Satılan Ürün Adeti

Ürün Adeti

408+

Üretilen Farklı Ürün Sayısı

Çalışan

45+

Toplam Çalışan Sayısı